چند گام در دنیای هموطنان چماق به دست

دیروز از کسی شنیدم اینها که مردم را در خیابان ها می زنند و هنوز به دولت پایبندند، امروز خود را یاران علی در جنگ جمل و صفین و نهروان می دانند:
بسیار متاسف شدم!
به دلایل بسیاری این فکر بسیار خطرناک، آلوده و در جهت تحمیق است، من دلایل خودم را می گویم، دیگران و مخالفین هم دلایل خودشان را بگویند و لطفا اگر دورو برتان کسانی از این دست دارید اطلاع رسانی کنید:

علی کسی ست که به دشمنانش در جمل می گوید: تا بر شما نباریم سیل نمی شویم. علی در کشاکش جنگ سوال کسی که بر او احتجاج می کند را پاسخ می گوید. علی کسی ست که بار ها خود را به قضاوت دیگران گذاشته و همیشه از دیگران طلب نقد و توصیه به مطالبه حقوق کرده، علی همان کسی ست که قبل از جنگ صفین می گوید حاضرم با شما به محکمه عدل کسانی که نه با من اند نه با شما بنشینم تا مرا و شما را قضاوت کنند.

علی هیچ وقت این چنین تقدسی در مورد خودش را به مردم دیکته نکرد.

چه کسی به یاد دارد و در کجا که اجازه نقد و مباحثه مراجع حکومتی و مسئولین مقدس نظام به کسی داده شده است، اینها کجا مانند علی خود را به معرض نقد و اظهار نظر و در مسیر جذب مردم برای مطالبه حقوق شان قرار داده اند.

همه برخورد های تندی را که بارها در مورد منتقدین به عملکرد و تفکر آقایان انجام شده به یاد داریم.

این همه تقدس برای مراجع حکومتی و مسولین نظام جمهوری اسلامی از کدام چشمه ای این چنین تقدس بخش آب می خورد که از دسترس حضرت علی و ائمه ما دور بوده.

جالب تر این که در 4 سال اخیر ناگهان با واژه های جدیدی آشنا می شویم به جای نظام مقدس، واژه "دولت مقدس جمهوری اسلامی" ! من واقعا مو به تنم سیخ می شود که چطور کسی با این وقاحت بتواند خود و عملکردش را که این همه انتقادات موجه به آن وارد است، مقدس ارزیابی کند. این واژه مرا بیشتر به یاد طاغوت می اندازد مگر نه این که طبق قران طاغوتیان خود را جانشین خدا می دانند و به جای خدا حکم می کنند.

این مرداب تقدس زدگی در دستگاهی اجرایی که در بهترین حالت هم  به دور از اشکال و فساد نبوده و نخواهد بود، بویی به جز تعفن به مشام گذشته و آینده مان نرسانده و نخواهد رساند.

اگر چشمها مان را باز کنیم

تشخیص حق از باطل نباید کار چندان سختی باشد

 

پ.ن.١: دوست خوبی تذکر داد که نتیجه گیری ام خوب نبوده، فکر می کنم جمله آخر این گونه بهتر است، تشخیص نسبت، حق و بطلان ادعا ها راحت تر است. هدف من از این پست و جمله آخر اصلا نتیجه گیری نیست. من فقط از آنچه که از دین می شناسم می خواهم "معیار سنجش" ارائه کنم هر کسی خودش نتیجه گیری کند.

/ 6 نظر / 21 بازدید
قبیله سبز

بسیار عالی بود دلایل بیشتری در این زمینه میشود ارائه نمود . منتظر مطالب بعدی شما خواهم بودواز خالق هستی می خواهم بهترینها را در صحف اعمالتان بنگارد. بدرود.

قبیله سبز

دوست عزیز سلام پس از مطالعه محتوای وب نوشته های ارزشمندتان ... درصورت موافقت تبادل لینک نمائیم البته در این موقعیت فقط خبر رسانی می کنم.

افشین احمدپور

ممنون از اینکه به کلبه ی درویشی ما سر زدید.به زودی در پاسخ شما و سایر دوستان مقاله ای قلمی می کنم و امیدوارم باب یک بحث سالم با حضور شما و سایر دوستان فرهیخته باز بشه.موفق باشید.

مهدی شریفی

به نظر شما مقصر اصلي توي اغتشاش هاي اخير كيه؟! موسوي خاتمي بسيج نيروي انتظامي فائزه هاشمي احمدي نژاد خبرگزاري فارس كلمه سبز اعتماد ملي كروبي رضايي انگليس آمريكا اوباما منتظري صانعي نماينده هاي مجلس پورمحمدي منافقين ...

افشین احمدپور

جواب نظرات شما رو در قالب نوشته ای با عنوان حاشیه ای بر عروٍة الوبلاگ گذاشتم.موفق باشید.